Dzień Motyla:)

19.05.2021 r. świętowaliśmy w „Akademii Rozwoju” Dzień Motyla:) W końcu jest już ciepło i bawiąc się na placu zabaw widzimy te cudowne stworzenia. Niektórzy urządzają sobie gonitwy, próbując złapać motylki w locie:) Na początku zajęć wysłuchaliśmy opowiadania pt. „Nikt mnie więcej nie zobaczy” z którego dowiedzieliśmy się, jak wygląda cykl rozwojowy motyla. Mogliśmy potem sprawdzić to podczas zabawy pt. „Rozwój motyla” układając obrazki we właściwej kolejności, a także układając groch i makaron o różnych kształtach:) Przedszkolaki uczestniczyły także w zabawie pt. „Mały motylek” podczas której określały cechy kolejnych motylków, które mają wejść do koła. Szukaliśmy motylkowych par, robiliśmy wyścigi gąsienic, zwijaliśmy kokony z kolorowych wstążeczek, sprawdzaliśmy czyj motylek najdalej pofrunie, krok po kroku układaliśmy motylka. Oczywiście poznaliśmy najbardziej znane gatunki motyli występujących w Polsce, a także wykonaliśmy motylkowy taniec:) Po zajęciach poszliśmy na przedszkolny parking i narysowaliśmy piękne i kolorowe motylki:)