Dzień Pirata

Na początek wakacji nasze przedszkole zamieniło się w statek piracki, dzieci ,świętowały Dzień Pirata. Wszystkie przedszkolaki otrzymały pasowaniena pirata, opaski pirackie i z niecierpliwością czekały na fantastyczną przygodę. Zabawa zaczęła się od poszukiwania listów z zadaniami i zagadkami, przedszkolaki po rozwiązaniu każdego zadania otrzymywały fragment mapy, która miała ich zaprowadzic do pirackiego skarbu. Po ułożeniu mapy odnależliśmy skarb i chętnie sprawdzaliśmy co on w sobie kryje. Odtańczyliśmy kilka pirackich piosenek a na koniec każdy prawdziwy prat wykonał swoją własną broń piracką "kordelas", a jak na prawdziwego pirata przystało to każemu równiezżwyrosły wąsy.

Największą atrakcją dnia była możliwość zasiąść w statku pirackim i zrobić sobie zdjęcie.