23.04.2021 r. świętowaliśmy w "Akademii Rozwoju" Dzień Ziemi. Przecież mamy tylko jedną Ziemię i musimy o nią dbać:) Przedszkolaki doskonale o tym wiedzą:) Na początku zajęć na sali pojawił się globus, który miał na sobie śmieci. Dzieci od razu wiedziały, że należy posprzątać je, gdyż Ziemia nie ma czym oddychać. Następnie utrwaliliśmy sobie zasady segregowania odpadów, a pomogła nam w tym piosenka pt. "Stwory – głodomory":) Przedszkolaki wzięły także udział w zabawie ruchowej pt."Śmieciu precz", gdzie za pomocą miotełek przegoniliśmy duszki-śmieciuszki:) Na zakończenie obejrzeliśmy prezentację przygotowaną przez Panią Martę z Karkonoskiego Parku Narodowego pt. "Jak zachować się w Parku Narodowym?", a w zrozumieniu poszczególnych zasad pomogły nam karty z piktogramami. Po zajęciach każdy otrzymał zakładkę, która z pewnością utrwali nam dobre nawyki, które przysłużą się dla Ziemi:) Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy Pani Marcie z Karkonoskiego Parku Narodowego za przygotowanie materiałów:) Przedszkolaki dziękują i dbać o przyrodę obiecują:)