Galeria Kół Zainterersowań

Kółko badawcze – "Mali odkrywcy"

Pojawiam się i znikam:)

18.10.2017 r. Mali odkrywcy wybrali się na kolejną badawczą przygodę:) Tym razem sprawdzaliśmy czy wszystko rozpuści się wodzie i czy można przywrócić coś, co już rozpuściło się:) Nie będziemy tego opisywać, bo to trzeba zobaczyć, a najlepiej doświadczyć:)

Jak powstaje deszcz? - czyli pierwsze spotkanie "Małych odkrywców"

4.10.2017 r. odbyły się pierwsze zajęcia „Małych odkrywców”. Dnia dzisiejszego poznaliśmy zjawisko charakterystyczne dla późnej jesieni – mianowicie deszcz:) Ale zanim dowiedzieliśmy się co nieco o deszczu, to musieliśmy odgadnąć o czym będziemy dziś rozmawiać. Pomógł nam w tym Zdrojek, który opowiedział nam o obiegu wody w przyrodzie oraz wspólnie mieliśmy okazję do przeprowadzenia doświadczenia pokazującego nam zjawisko parowania. Od dziś wiemy i wszystkim powiemy, że woda paruje, kropelki, a potem jako deszcz na ziemi ląduje:)