Galeria Kół Zainterersowań

Kółko badawcze – "Mali odkrywcy"

Czy woda potrafi wędrować?

15.11.2017 r. "Mali odkrywcy" wykonali doświadczenie, które pokazało nam, że woda potrafi wędrować. Ale było wielki zdziwienie, kiedy to woda z pełnej szklanki powędrowała do pustej:)

Co pływa, a co tonie?

2.11.2017 r. na kolejnym spotkaniu „Małych odkrywców” poznawaliśmy właściwości przedmiotów i ich umiejętność utrzymywania się na wodzie, bądź tonięcia:) Na zakończenie wykonaliśmy eksperyment z kulkami papierowymi – jedna pływała, a druga utonęła. A dlaczego? Zapytajcie Małych odkrywców:)

Pojawiam się i znikam:)

18.10.2017 r. Mali odkrywcy wybrali się na kolejną badawczą przygodę:) Tym razem sprawdzaliśmy czy wszystko rozpuści się wodzie i czy można przywrócić coś, co już rozpuściło się:) Nie będziemy tego opisywać, bo to trzeba zobaczyć, a najlepiej doświadczyć:)

Jak powstaje deszcz? - czyli pierwsze spotkanie "Małych odkrywców"

4.10.2017 r. odbyły się pierwsze zajęcia „Małych odkrywców”. Dnia dzisiejszego poznaliśmy zjawisko charakterystyczne dla późnej jesieni – mianowicie deszcz:) Ale zanim dowiedzieliśmy się co nieco o deszczu, to musieliśmy odgadnąć o czym będziemy dziś rozmawiać. Pomógł nam w tym Zdrojek, który opowiedział nam o obiegu wody w przyrodzie oraz wspólnie mieliśmy okazję do przeprowadzenia doświadczenia pokazującego nam zjawisko parowania. Od dziś wiemy i wszystkim powiemy, że woda paruje, kropelki, a potem jako deszcz na ziemi ląduje:)

 

Kółko kulinarne "Młodzi kucharze"

Robimy tosty:)

23.11.2017 r. swoją działalność rozpoczęło kółko kulinarne "Młodzi kucharze". Na dzisiejszych zajęciach praktyczno-gospodarczych dzieci przygotowywały tosty. Musimy przyznać, że zdolności kulinarne mamy, które w domku wykorzystamy:)