Galeria Kół Zainterersowań

Kółko badawcze – "Mali odkrywcy"

Jakie to przyciągające - czyli zabawy magnesami:)

15.02.2018 r. „Mali odkrywcy” eksplorowali kolejny element świata nauki – ty razem były to magnesy. Sprawdzaliśmy czy magnes wszystko przyciągnie, czy zdoła poruszyć opiłkami metalu, metalowymi sprężynkami, łyżeczką, monetami oraz czy wyjmie szpileczkę z piasku i wody:)

A my robimy sztuczny śnieg z pieluszki:)

1.02.2018 r. "Mali badacze" postanowili wykonać sztuczny śnieg - skoro nie ma go na zewnątrz:) A wiecie z czego? Z pieluszki, a dokładnie z kuleczek, które znajdują się w środku:) Dodaliśmy wodę, brokat i 1.02.2018 r. "Mali badacze" postanowili wykonać sztuczny śnieg. A z czego? Z pieluszki, a dokładnie z kuleczek, które znajdują się tam:) Dodaliśmy wodę, brokat i zabawa była na 102:) Polecamy wszystkim:)

Mieszamy, dodajemy, eksperymentujemy:)

4.01.2018 r. „Mali odkrywcy” mieszali, dodawali i eksperymentowali:) Okazało się, że z butelki nie wylewa się woda, a wykałaczki wskakują do wody i unoszą się w butelce:)

Czy woda potrafi wędrować?

15.11.2017 r. "Mali odkrywcy" wykonali doświadczenie, które pokazało nam, że woda potrafi wędrować. Ale było wielki zdziwienie, kiedy to woda z pełnej szklanki powędrowała do pustej:)

Co pływa, a co tonie?

2.11.2017 r. na kolejnym spotkaniu „Małych odkrywców” poznawaliśmy właściwości przedmiotów i ich umiejętność utrzymywania się na wodzie, bądź tonięcia:) Na zakończenie wykonaliśmy eksperyment z kulkami papierowymi – jedna pływała, a druga utonęła. A dlaczego? Zapytajcie Małych odkrywców:)

Pojawiam się i znikam:)

18.10.2017 r. Mali odkrywcy wybrali się na kolejną badawczą przygodę:) Tym razem sprawdzaliśmy czy wszystko rozpuści się wodzie i czy można przywrócić coś, co już rozpuściło się:) Nie będziemy tego opisywać, bo to trzeba zobaczyć, a najlepiej doświadczyć:)

Jak powstaje deszcz? - czyli pierwsze spotkanie "Małych odkrywców"

4.10.2017 r. odbyły się pierwsze zajęcia „Małych odkrywców”. Dnia dzisiejszego poznaliśmy zjawisko charakterystyczne dla późnej jesieni – mianowicie deszcz:) Ale zanim dowiedzieliśmy się co nieco o deszczu, to musieliśmy odgadnąć o czym będziemy dziś rozmawiać. Pomógł nam w tym Zdrojek, który opowiedział nam o obiegu wody w przyrodzie oraz wspólnie mieliśmy okazję do przeprowadzenia doświadczenia pokazującego nam zjawisko parowania. Od dziś wiemy i wszystkim powiemy, że woda paruje, kropelki, a potem jako deszcz na ziemi ląduje:)

 

Kółko kulinarne "Młodzi kucharze"

Gofry, gofry każdy przedszkolak je lubi :)

W dniu dzisiejszym 22.02.2018 r. grupa Starszaków i Zerówki na zajęciach Koła Kulinarnego przygotowywała pyszne gofry. Po upieczeniu przez panie gofrów, przedszkolaki samodzielnie każdy według własnego uznania przyozdobił sobie swojego gofra. Do dekoracji każdy miał pyszny krem Nutella, dżem truskawkowy, owoce, bitą śmietanę oraz pyszne słodkie cukierki. Dzisiejsze zajęcia bardzo spodobały się wszystkim :) Było bardzo pysznie i słodko :)

Robimy sałatkę jarzynową :)

25.01.2018 r. po raz trzeci odbyły się zajęcia koła kulinarnego "Młodzi kucharze". Na dzisiejszych zajęciach praktyczno-gospodarczych dzieci przygotowywały sałatkę jarzynową. Na początek obejrzeliśmy film edukacyjny o tym jak dzieci przyrządzały Chleb Bananowy, a potem sami wzięliśmy się do pracy. Po minach dzieci widać, że im podobały się zajęcia oraz że sałatka jarzynowa bardzo smakowała. :)

Świąteczne babeczki

18.12.2017 r. Przedszkolaki wykonywały świąteczne babeczki. "Młodzi kucharze" odmierzali, wsypywali, mieszali i piekli:) Powiemy Wam w sekrecie, że jutro podczas kiermaszu je spróbujecie:)

Robimy tosty:)

23.11.2017 r. swoją działalność rozpoczęło kółko kulinarne "Młodzi kucharze". Na dzisiejszych zajęciach praktyczno-gospodarczych dzieci przygotowywały tosty. Musimy przyznać, że zdolności kulinarne mamy, które w domku wykorzystamy:)