Galeria

Być jak ... Józef Mehoffer

09.02.2021 r. odbyło się kolejne spotkanie z malarzem, rysownikiem, grafikiem, projektantem witraży - czołowym przedstawicielem sztuki Młodej Polski - Józefem Mehofferem. Przedszkolaki poznały jego twórczość oraz dorobek artystyczny. Dowiedziały się również, ze był on uczniem Jana Matejki. Na zakończenie wykonaliśmy piękne witraże, które będą zdobić nasze okna.

Muzyczna bitwa śniegowa - czyli zajęcia muzyczno-taneczne

5.02.2021 r. odbyły się kolejne zajęcia muzyczno-taneczne. Dziś w ruch poszły instrumenty, które posłużyły nam do tego, aby zbudzić Panią Zimę:) I chyba pomogło, bo dzięki piosence "Zbudź sie zimo" - Pani Zima znów do nas zawitała:) Jednakże w piątek nie było śniegu, a bardzo chcieliśmy porzucać śnieżkami:) Zorganizowaliśmy bitwę śniegowo-gazetową. Dzięki piosence "Bitwa śniegowa" kształtowaliśmy również uważne słuchanie, bowiem podczas pauzy nie mogliśmy rzucać śnieżkami. Zabawa była na 102:)

Zajęcia plastyczno - techniczne - Maski Karnawałowe

Karnawał zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji Przedszkolaki z "Akademii Rozwoju" wykonały przepiękne maski karnawałowe. Dzieci przyklejały na swoje maski cekinki, gwiazdki i kokardki, a na koniec posypały je brokatem. Naszym zdaniem są to najpiękniejsze maski na świecie :)

Zajęcia sensoplastyczne - sztuczny śnieg ;)

W dniu 22.01.2021 r. odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia sensorycznoplastyczne. Przedszkolaki z "Akademii Rozwoju" miały możliwość stworzyć sztuczny śnieg, który był miły i ciepły w dotyku. Wszystkie Przedszkolaki były zachwycone :)

Dzień Babci i Dziadka w Akademii Rozwoju:)

22.01.2021 r. Przedszkolaki świętowały Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji odbyła się uroczystość podczas której dzieci pięknie śpiewały oraz zaprezentowały piękną historię o tym, jak dziadziuś poznał babcię. Oczywiście nie zabrakło tanecznych występów:) Pomimo tego, że nasze kochane babcie i dziadkowie nie mogli być z nami tego dnia – to nie zabrakło życzeń dla nich i szczerych dziecięcych uśmiechów. Korzystając z okazji wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia:) Dodamy tylko, że piękne prezenty dla Babci i Dziadka dzieci otrzymały przed Bożym Narodzeniem. Były to lniane torby, na których dzieci odbijały dłonie:)

Każdy mały i duży galaretkę lubi - IV zajęcia kuchcikowa ;)

Podczas tych zajęć każdy mały i duży przedszkolak, mógł posmakować ulubionej przez wszystkie przedszkolaki galaretki z dodatkiem bitej śmietany.

Dzień Malarza:)

15.01.2021 r. Przedszkolaki świętowały Dzień Malarza. Tego dnia bawiliśmy się bardzo kolorowo. Rozpoczęliśmy od zabawy pt. „Malarz” podczas której każdy mógł wcielić się w rolę malarza:) Następnie omówiliśmy sobie akcesoria malarza i oczywiście musieliśmy też pomieszać kolory, żeby sprawdzić, w jaki sposób uzyskać fioletowy, zielony i pomarańczowy:) Dnia dzisiejszego poznaliśmy przedstawiciela malarstwa gestu – Jacksona Pollocka:) Na koniec postanowiliśmy być jak Jackson Pollock i malowaliśmy szklanymi kulkami. Spójrzcie tylko, jakie piękne obrazy nam powstały:)

Zabawy na śniegu ;)

8.01.2021 r. Przedszkolaki w ramach gimnastyki wyruszyły na sanki. Malutka przedszkolna górka okazała się w sam raz do zimowych harców:) Sezon zimowy uważamy za otwarty:)

Elastyczna i fantastyczna - czyli zajęcia muzyczno-ruchowe z gumą animacyjną:)

5.01.2021 r. odbyły się kolejne zajęcia muzyczno-ruchowe. Dziś królowała wśród nas guma animacyjna - elastyczna i fantastyczna:) Jest ona bardzo kolorowa i ma różną fakturę. Podczas dzisiejszych zabaw muzyczno-ruchowych dzieci miały możliwość pobawić się gumą: animacyjną) Radość była niesamowita. Dzięki temu, że guma tak mocno się rozciąga, znalazło się przy niej miejsce dla każdego:) Dzięki takiej gumie można ćwiczyć nie tylko poczucie rytmu, zwinność, ale także można wyrobić ogólną sprawność fizyczną:)

Zajęcia sensoplastyczne - masa solna

31.12.2020 r. - odbyły się ostatnie w tym roku kalendarzowym zajęcia sensoplastyczne. Postanowiliśmy powspominać świąteczny czas i pobawić się świątecznymi zapachami:) Nasze noski udały się w pachnącą podróż, gdzie mogliśmy poczuć kakao, olejek waniliowy i kokos:) A nasze rączki ugniatały i bawiły się pachnąca masą:)

 „Czy Wy o tym wiecie, że anioły są na świecie?”

23.12.2020 r. odbył się montaż słowno-muzyczny w wykonaniu Przedszkolaków pt. „Anioły są wśród nas”. Dzieci pięknie mówiły wierszyki i śpiewały kolędy oraz pastorałki. Naszym występem chcieliśmy przekazać wszystkim, że zwykłe i codzienne czyny względem drugiego człowieka w postaci pomocy, dobrego słowa, życzliwości czynią nas lepszymi. Przecież nie trzeba widzieć skrzydeł, aby wiedzieć, że anioły są wśród nas:) Doświadczajmy tego każdego dnia:) Korzystając z okazji życzymy Wam wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenie, a w nadchodzącym Nowym Roku życzymy Wam wszelkiej pomyślności:) Wesołych świąt:)

Nasze świąteczne zabawy:)

22.12.2020 r. Przedszkolaki postanowiły pobawić się świątecznie. Najpierw wprowadziliśmy wszystkich w atmosferę świąt bawiąc się wspólnie ze światełkami:) Potem ruszyliśmy w tanecznym kroku „Wkoło choinki” i zatańczyliśmy paluszkami z Rudolfem:) Następnie uczestniczyliśmy w wesołych zabawach: układaliśmy bombeczkowe domino, szukaliśmy gwiazdek ukrytych w kaszy i makaronie, zagraliśmy w aniołkowe „sokole oko” oraz w dobble, segregowaliśmy kryształki, które pomieszały się w fabryce prezentów mikołajowych:) a na zakończenie ubieraliśmy choinkę w specjalnych okularach „do góry nogami”. No cóż, zadanie to wcale nie było proste… Ale udało się. Nasza choineczka została pięknie przystrojona:)

Zimę witamy - nową porę roku zaczynamy :)

W dniu dzisiejszym 21.12.2020 r. nasze przedszkolaki poznały kolejną porę roku, jaką jest Zima. Mimo, iż za naszymi oknami nie chce się ona pojawić, to my i tak bawiliśmy się dziś świetnie. Przedszkolaki na początku zajęć dostały informację, ze Pani Zima zostawiła dla nich w sali tajemniczą wiadomość. W wiadomości ukryte były zabawki potrzebne podczas zimowych zabaw na dworze. Przedszkolaki wzięły udział w zabawach ze śnieżynkami oraz zimowymi ubraniami. Równiez zabawymuzyczno-ruchowe sprawiły im wiele frajdy. Na koniec każdy wykonał swojego radosnego bałwanka.

Zapach świąt - III zajęcia Kuchcikowa

Podczas kolejnych zajęć Kuchcikowa nasze przedszkolaki ozdabiały ciasteczka z któych unosił się piękny zapach przypraw, przywołujący myśli związane z nadchodzącymi świętami ;)

Być jak...

17.12.2020 r. odbyło się kolejne spotkanie z malarzem – tym razem ze Stanisławem Wyspiańskim. Przedszkolaki poznały jego twórczość oraz dorobek artystyczny. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że Stanisław Wyspiański malował portrety, dlatego też i my pobawiliśmy się w malarza i w modela. Musimy przyznać, że dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem. Na zakończenie wykonaliśmy piękne obrazki malowane na foliówkach:)

Zajęcia plastyczno-techniczne - Choinka :)

W dniu 11.12.2020 r. w "Akademii Rozwoju" odbyły się zajęcia dodatkowe pt. "Łańcuchowa choinka". Wszystkie grupy przedszkolne miały za zadanie wykonać łańcuch choinkowy z papieru. Oczywiście wszystkim grupom udało się perfekcyjnie wykonać zadanie. Dzięki staraniom przedszkolaków powstała piękna przedszkolna ozdoba świąteczna - Choinka :)

Dzień Guzika:)

11.12.2020 r. obchodziliśmy w "Akademii Rozwoju" Dzień Guzika. Dzięki producentom guzików - firmie Mucha, Galpex i Pentelka był to naprawdę guzikowy dzień:) Serdecznie dziękujemy firmom za przekazanie nam mnóstwa guzików na tę uroczystość:) O poranku na sali pojawił się basen wypełniony guzikami, które królowały tego dnia. Otóż rozpoczęliśmy od guzikowej powitanki i od piosenki o pewnym Joe, który pracował w fabryce guzików naciskając je raz ręką, raz nogą, a raz głową:) Po krótkiej rozgrzeweczce poznaliśmy historię Dnia Guzika, który przypada 12 grudnia. A dlaczego 12 grudnia? A dlatego, że guziki liczy się przecież tuzinami lub grosami, na które składa się ich 12. Dzieci dowiedziały się, że w Polsce znajduje się Muzeum Guzików w Łowiczu, a jego oficjalną siedzibą jest bardzo stary kufer. Przedszkolaki miały okazję obejrzenia zbiorów w Internecie. Po krótkim wstępie przystąpiliśmy do guzikowych zabaw. Szukaliśmy par, układaliśmy guzikowe wzory, przeliczaliśmy, segregowaliśmy, układaliśmy figury geometryczne, wypełnialiśmy guzikami kolorowanki, graliśmy w pchełki, transportowaliśmy w parach guziki, sprawdzaliśmy, czyj guzik najdalej przesunie podczas mocnego wydechu:) Opisywaliśmy guziki, porównywaliśmy, zapinaliśmy i odpinaliśmy:) Podczas zabaw wykorzystaliśmy wiele propozycji pochodzących z pracy dyplomowej pt. "Działalność edukacyjna Muzeum Guzików w Łowiczu" Pani Karoliny Rutkowskiej. Autorką zabaw jest Pani M. Gluza ("Buttonoterapia - wykorzystanie guzika krawieckiego w terapii zajęciowej"). Jak widać, dzieci świetnie bawiły się przesypując guziki z kubka do kubka, szukając skarbów w nich ukrytych:) Ogromną frajda cieszyła się guzikowa biżuteria, którą dzieci wykonały samodzielnie. Dzieci przygotowały również guzikowe prace plastyczne:) Na zakończenie chcemy podziękować tym wszystkim, którzy sprawili, że Dzień Guzików był w stu procentach guzikowy:) Dziękujemy:)

 „Jedzie kulig, jedzie…”

4.12.2020 r. odbyły się kolejne zajęcia muzyczno-taneczne. Tym razem dzieci miały okazję pobawić się rytmiczanką „Idzie Mikołaj przez ciemną noc” podczas której niosły cięęęężki worek Mikołaja. Potem wspólnie pobawiliśmy się w „Kulig”. Jedni wcielili się w renifery, koniki, a inni w Mikołaja i ruszyliśmy z kopyta:) Cóż to był za kulig:)

„Dzień dobry Mikołaju, witaj w naszej sali. Wszyscy tu na Ciebie od wielu dni czekali…”

Huraaa dziś (4.12.2020 r.) odbyło się spotkanie z Mikołajem:) Tego dnia odbyły się także mikołajkowe zajęcia. Dzieci tańczyły z magicznymi gwiazdkami, rozpoznawały świąteczne zapachy (cynamon, anyżowe gwiazdki, goździki, cynamon), układały kartki ze świątecznymi motywami, bawiły się w pomocników Mikołaja, segregowały kartki, które wypadły Mikołajowi z sań, podawały sobie prezenty a to górą, a to dołem:) oraz wyszukiwały szczegółów na mikołajkowym obrazku. Po wspólnych zabawach nagle rozległ się dzwonek i wszedł do nas Mikołaj, który każdego roku szczodrze nas obdarowuje:) Dzieci serdecznie podziękowały Mikołajowi i jego elfom wierszykiem i piękną piosenką:) Do zobaczenia za rok:) „Za wszystko z serca Ci ofiarujemy. Za prezenty od Ciebie bardzo dziękujemy”:)

Gdy kończą się ponure wieczory listopadowe, rozpoczynamy wesołe zabawy andrzejkowe :)

Właśnie tak – 30.11.2020 r. świętowaliśmy Andrzejki, ale takie w stylu przebierańców-wróżbowańców:) Dzieci przybyły w przeróżnych strojach i w dobrym humorze. Po śniadaniu udaliśmy się na andrzejkową zabawę:) Celem naszego dzisiejszego spotkania było zapoznanie dzieci z obrzędami ludowymi, integrowanie dzieci z przedszkola, kształtowanie umiejętności korzystania z kalendarza, stwarzanie okazji do swobodnej ekspresji ruchowej i muzycznej oraz wzmacnianie więzi pomiędzy dziećmi. Na początku naszych Andrzejek każdy miał okazję wykonania zdjęcia w naszej andrzejkowej fotobudce:) Następnie przywitaliśmy się wesołą piosenką pt. „Baba Jaga”, a także miał okazję przybrać jakąś figurę:) Potem przystąpiliśmy do andrzejkowych wróżb:) Podczas dzisiejszego dnia nie mogło zabraknąć następujących wróżb: „Moneta w studni”, „Zwierzątka i ja”, „Miłosna wróżba”, ”Magiczne gwiazdy”, „Wróżba butów”, „Kolorowe przepowiednie”. Dzieci uczestniczyły także w zabawie sensorycznej pt. "Glutkowa mikstura Baby Jagi":) A co w niej było ukryte? Hm, tylko najodważniejsi sprawdzili:) Po aktywnych zabawach przyszedł czas na andrzejkową piniatę, która skrywała słodkości:)

Jesienne lampiony

27.11.2020 r. odbyły się kolejne zajęcia plastyczno-konstrukcyjne pt. "Jesienne lampiony". Dzieci miały możliwość samodzielnego skomponowania barw lampionów. Każda powstała praca jest niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Piękne jesienne barwy przypomniały nam o tym, jak piękna i kolorowa może być jesień:)

Dzień Pluszowego Misia:)

Dzień "Pluszowego Misia" obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. W przedszkolu "Akademia Rozwoju" postanowiliśmy uczcić ten dzień. Przedszkolaki zapoznały się z historią powstania Pluszowego Misia, a także miały okazję spróbować przysmaku niedźwiadka czyli miodu. Nie zabrakło uśmiechów i dobrej zabawy, a na koniec każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy medal z wizerunkiem misia. Serdecznie dziękujemy firmie BORAMEX z Oleśnicy za pyszny poczęstunek w postaci chrupek.

Dzień Praw Dziecka oraz Dzień Życzliwości ;)

Jak co roku tak i w dniu wczorajszym w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Praw Dzieci, który przypada zawsze 20 listopada na pamiątkę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Janusz Korczak już blisko sto lat temu napisał „Nie ma dzieci – są ludzie”. W takim dniu nasze oczy są skierowane na dzieci i ich prawa. Nasze dzieci poznały swoje prawa oraz wzięły udział w zabawach podczas któych okazywały sobie szacunek. W dniu wczorajszym obchodziliśmy również Dzień życzliwości pod hasłem "Dobre słowo - podaj dalej". Ten dzień ma na celu wywoływać uśmiech na twarzach wszystkich, ma zachęcać do bycia życzliwym dla innych oraz do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Dziękujemy Urzędowi Miasta Wrocław za przekazane materiały i gadżety dla naszych przedszkolaków promujące ten ważny dzień :)

Zajęcia sensoplastyczne - Co się ukryło w galaretkach?

W dniu 20.11.2020r. w "Akademii Rozwoju" odbyły się po raz kolejny zajęcia sensoplastyczne. Przedszkolaki miały za zadanie odnaleźć w galaretce ukrytą niespodziankę, a przy tym mogły także jej spróbować. Było dużo zabawy, a na koniec przedszkolaki mogły zabrać swoje niespodzianki do domu.

Pasowanie na przedszkolaka :)

W dniu 20.11.2020r. w "Akademii Rozwoju" odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. W tym tak ważnym dniu dla nowo przybyłych przedszkolaków czekało dużo atrakcji oraz zabawy. Zanim przedszkolaki złożyły uroczystą przysięgę zaprezentowały publiczności to, czego do tej pory nauczyły się w przedszkolu - po czym Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonała uroczystego „Aktu pasowania". Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków od zaproszonych gości oraz dyplomów, medali i prezentów dla każdego przedszkolaka. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci jak i nauczycieli. Serdecznie dziękujemy firmie "SOLO" ze Złotoryi za przekazanie chrupek naszym przedszkolakom. Chrupki z wiewiórką umiliły nam dzień po pasowaniu, a także każdy mógł pochrupać sobie w domku :)

Vincent od słoneczników – czyli spotkanie z Vincentem van Goghiem

13.11.2020 r. Przedszkolaki poznały kolejnego malarza, a był nim Vincent van Gogh. Przy okazji zrealizowaliśmy kolejne zadanie z projektu „Kreatywny przedszkolak, kreatywne dziecko”:) Na początku zajęć każdy zapoznał się z malarzem poprzez jego autoportret:) Przedszkolaki sprawdzały, co skrywają kulki papieru:) W świat malarza wprowadziła nas książka "Nazywam się... Vincent van Gogh" (Martin Carme) oraz książka pt. „Van Gogh i słoneczniki” (Laurence Anholt). Otóż w tej drugiej książce pewnego dnia do miasteczka, w którym mieszka Kamil przyjeżdża tajemniczy pan. Okazuje się, że to malarz, Vincent van Gogh. Vincent wprowadza Kamila w świat malarstwa, które jest przepełnione różnorakimi barwami. Chłopcu najbardziej spodobał się obraz pt. „Słoneczniki”:) Po wysłuchaniu pięknej historii, przedszkolaki również spróbowały zamienić się w malarzy i tym razem zinterpretowały „po swojemu” właśnie „Słoneczniki”. Od dziś jesteśmy Przedszkolakami od słoneczników:)

Pieczemy muffinki - II zajęcia Kuchcikowa

12.11.2020 r. odbyły się kolejne zajęcia z Kuchcikowa. Oj tym razem było słodko:) Przedszkolaki przygotowały przepyszne babeczki, które spałaszowały w piątek:) Przed przystąpieniem do naszych zajęć praktyczno-gospodarczych umyliśmy rączki i zasiedliśmy do stołu. Następnie każdy miał możliwość dodać jakiś składnik i tak wspólnymi siłami powstało nam ciasto na babeczki. Zapach babeczek unosił się po całym przedszkolu...Powiemy Wam, że nie doćć, że robimy pyszne tosty, to babeczki były przepychota:)

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci z grupy II i III wystąpiły z programem artystycznym. Uroczystość rozpoczęliśmy dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne oraz śpiewały piosenki.

Zabawy z chustkami:)

6.11.2020 r. odbyły się kolejne zajęcia muzyczno-taneczne. Tym razem były to zajęcia z rekwizytami - delikatnymi chustkami. Dzieci uczyły się wykonywać ruchy do słyszanej muzyki, rozwijały umiejętność poczucia rytmu, a także właściwego reagowania na słowa zawarte w piosence:) Dziś o poranku mieliśmy okazję za pomocą chustek zamienić się w duszki łakomczuszki:) Tańczyliśmy do utworów "Duszek łakomczuszek" oraz "Meksykański walc", a nasze chusteczki zwiewnie wirowały w rytm słyszanej muzyki:)

Zajęcia dodatkowe - Plastyczno - techniczne

W dniu 30.10.2020r. nasze przedszkolaki miały okazję wziąć udział w zajęciach dodatkowych. Były to zajęcia plastyczno - techniczne. Dzieci w tym dniu wykonały jesienne sowy, które nie dość, że pięknie wyglądają, to jeszcze mogą służyć do zabawy :)

"Skąd się biorą produkty ekologiczne"

28.09.2020r. grupa II i III uczestniczyły w zajęciach w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla przedszkoli, który został opracowany wspólnie przez GIS oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jak wiadomo, okres przedszkolny jest niezmiernie ważnym etapem kształtowania się postaw determinujących aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Podczas dzisiejszych zajęć omówiliśmy sobie piramidę zdrowego żywienia, wyszukiwaliśmy w gazetkach żywność, która jest zawarta w piramidzie. Następnie obejrzeliśmy bajkę edukacyjną "Skąd się biorą produkty ekologiczne", zapoznaliśmy się ze znaczkiem ekologicznych produktów oraz staraliśmy się zrozumieć, czym jest rolnictwo ekologiczne oraz produkty ekologiczne. Oczywiście podczas dzisiejszych zajęć nie mogło zabraknąć degustacji ekologicznych jabłek i marchewek:) Przedszkolaki otrzymały piękne kolorowe książeczki na temat produktów ekologicznych, które na zakończenie programu zabiorą do domku, aby pamiętać, że "produkt smaczny, zdrowy i organiczny - to produkt ekologiczny":)

Zajęcia sensoplastyczne - masa mydlana ;)

Zabawy sensoryczne mają za zadanie dostarczać różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów malucha i poszerzać świat jego doznań. W dniu 23.10.2020r. w "Akademii Rozwoju" odbyły się zajęcia dodatkowe. Przedszkolaki miały okazję pobudzić swoje zmysły dzięki masie mydlanej, którą same stworzyły. Było dużo śmiechu i świetnej zabawy, a na koniec dzieci mogły zabrać własnoręcznie wyrobioną masę do domu :)

Być jak Wassily Kandinsky – czyli spotkanie z malarzem

21.10.2020 r. rozpoczęliśmy comiesięczne spotkania z artystami. Dziś poznaliśmy twórczość rosyjskiego malarza W. Kandinskiego. Na początku zajęć omówiliśmy sobie sprzęt, którym posługują się artyści malarze. Dzieci poznały pojęcia związane z tą sztuką: podobrazie, sztaluga, paleta. Następnie omówiliśmy sobie barwy podstawowe i pochodne, ciepłe i zimne oraz barwy kontrastujące. Aż wreszcie przyszedł czas na naszego abstrakcjonistę:) Przedszkolaki dowiedziały się czym jest abstrakcjonizm oraz zaznajomiły się z obrazami W. Kandinskiego. Na zakończenie wspólnymi siłami wykonaliśmy przedszkolną reprodukcję obrazu tegoż malarza pt. „Kwadraty z koncentrycznymi okręgami”:). Efekt końcowy był superowy:) Każdy dołożył swój pomalowany kwadracik i powstało nam nasze przedszkolne arcydzieło:) No cóż, tak się czasami zdarza, że zamieniamy się w malarza:)

Tosty na niepogodę - Pierwsze zajęcia Kuchcikowa :)

W dniu dzisiejszym 16.10.2020 r. nasze przedszkolaki wzięły udział w pierwszych zajęciach dodatkowych "Kuchcikowo", dziś również przypada święto chleba. Podczas pierwszych zajęć przedszkolaki wykonywały swoje ulubione "tosty". Na początku przypomnieliśmy sobie zasady pracy z produktami spożywczymi oraz wykonaliśmy zabiegi higieniczne w łazience przed pracą. Każdy przygotowywał swojego ulubionego tosta, jedne były z serem, inne z serem i szynką, a potem nasze panie podgrzały te smaczne kanapki w specjalnym urządzeniu zwanym tosterem. Wszystkim pysznie smakowały te rarytasy, bo były przygotowane własnymi rękami. Zapraszamy przedszkolaki do udziału w następnych zajęciach, bo mamy jeszcze wiele pomysłów i niespodzianek na kolejne warsztaty :)

Dzień Edukacji Narodowej w Akademii Rozwoju ;)

14.10.2020 r. odbyła się w "Akademii Rozwoju" uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci z gr. II i III przygotowały montaż słowno-muzyczny, który był pełen wzruszających wierszyków oraz piosenek. Dziękujemy wszystkim Przedszkolakom za wspólne spędzenie tego wyjątkowego dnia w życiu każdego nauczyciela, a także za przygotowane niespodzianek Wszystkim nauczycielom oraz pracownikom - nie tylko naszej placówki, życzymy wszystkiego najlepszego, dużo siły w codziennej pracy, cierpliwości oraz pogody ducha:) Bo przecież to właśnie "Nauczyciel prowadzi za rękę, otwiera umysł i porusza serce".

Święto drzewa ;)

Dnia 13.10.2020r. w "Akademii Rozwoju" obchodziliśmy Święto Drzewa. Tego dnia dzieci miały możliwość zapoznać się z różnymi gatunkami drzew oraz jego budową. Dowiedziały się również jakie produkty powstają z drewna i jak ich używamy w życiu codziennym. Przedszkolaki na spacerze w naszym lasku przedszkolnym dowiedziały się jak obliczyć wiek drzewa na podstawie słojów. Słoje to okrągłe pierścienie, które widać po przecięciu w poprzek pnia drzewa. Im starsze drzewo tym więcej słojów można w nim zaobserwować. Przyswajaniu wiedzy przyrodniczej towarzyszyła zabawa, śpiew i taniec. Dzieci bowiem świetnie bawiły się przy piosenkach o tematyce ekologicznej. Podjęte działania miały na celu przede wszystkim propagowanie idei ochrony przyrody, kształtowanie pozytywnego stosunku do niej, pogłębianie wiedzy na temat drzew i integrowanie dzieci z całego przedszkola we wspólnej nauce i zabawie :) Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały wydanie specjalne zeszytu pt. "Park pomysłów", który to otrzymaliśmy z Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Wrocławskiego w Lubinie - za co serdecznie dziękujemy:)

 „Zgadnijcie kto to taki i chłopcy i dziewczynki, co to za kuleczki, co mają śmieszne minki?”

9.10.2020 r. odbyły się zajęcia muzyczno-taneczne dla Przedszkolaków. Były one w klimacie jesiennym z kasztanami w roli głównej. Dzieci poznały zabawę rytmiczną „Listeczki i kasztanki”, potańczyły kasztankowo na podstawie pedagogiki zabawy do utworu „Kasztany” oraz bawiły się do piosenki „Kasztanki”. No cóż, nasze Przedszkolaki też są jak te zwariowane jesienne kasztany, skaczą to tu, to tam, kiedy tylko gra muzyka:)

Europejski Tydzień Sportu w "Akademii Rozwoju"

Przedszkole Niepubliczne „Akademia Rozwoju” już piąty raz wzięło udział w Europejskim Tygodniu Sportu, który jest obchodzony we wszystkich państwach Unii Europejskiej w terminie 23-30 września. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej, która została rozpoczęta w 2015 r., a prowadzona jest pod hasłem #BeActive. To ogólnoeuropejskie wydarzenie jest dedykowane wszystkim obywatelom, bez jakichkolwiek barier. W ramach ETS i kampanii BeActive w naszej placówce odbył się tygodniowy cykl zajęć rekreacyjno-sportowych pt. "Raz i dwa, ruszasz się Ty, ruszam się ja”. Celem owych zajęć było krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci, zwrócenie uwagi na rolę ruchu w codziennym życiu oraz zachęcanie do regularnego uprawiania sportu. Wydarzenie było świetną okazją do zrealizowania jednego z obszarów podstawy programowej wychowania przedszkolnego, a mianowicie obszaru fizycznego. Każdego dnia Przedszkolaki miały okazję do zabaw ruchowych. A jak wyglądał nasz sportowy tydzień? Otóż 23.09.2020 uczestniczyliśmy w „Akademii Wygibaska. Był to mini aerobik dla dzieci, 24.09.2020 – „Przeszkody nam nie straszne – czyli przedszkolny tor przeszkód, 25.09.2020 – „Guma czy skakanka? Co wybierze Anka?” – czyli zabawy podwórkowe, 28.09.2020 – „W co dziś z nami grasz – na co ochotę masz?” – czyli elementy kosza i nogi, 30.09.2020 – "Wszystkimi zmysłami poznajemy świat" - czyli zajęcia sensoryczno-ruchowe połączone z Dniem Chłopca:) Podczas trwania tygodnia sportu naszą placówkę odwiedziły osoby, które pasjonują się sportem. Trenerzy przygotowali dla dzieci wiele sportowych zmagań, dzięki którym poprawiliśmy i udoskonaliliśmy naszą sprawność fizyczną:) Spotkaliśmy się z zawodnikami Rugby Husar Blesławiec, którzy przeprowadzili dla nas trening, a także z Panią Klaudią (mistrzyni triathlonu) i Panem Romanem (kolarzem). Placówkę odwiedzili również biegacze z Klubu Biegacza Bolesławiec. Pogoda trochę pokrzyżowała nam plany, ale KB Bolesławiec zorganizował dla nas małą rozgrzewkę. Za aktywny udział każdy Przedszkolak otrzymał piękny medal. Podczas spotkania z biegaczami odwiedził nas Komisarz Lew z Policji w Bolesławcu, który porozmawiał z dziećmi o bezpieczeństwie i wręczył odblaski i światełka:) Wszystkim, którzy odwiedzili nas podczas trwania ETS serdecznie dziękujemy. Nie zapominajmy tegorocznego hasła – „Raz i dwa, ruszasz się Ty, ruszam się ja” – czyli bądźmy aktywni:) Na zakończenie obchodów ETS wszystkie Przedszkolaki otrzymały gadżety z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Przedszkole Niepubliczne „Akademia Rozwoju” w Tomaszowie Bolesławieckim serdecznie dziękuje wszystkim za aktywny współudział w Europejskim Tygodniu Sportu. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas będzie nagrodą za trud i wysiłek wynikający z propagowania idei sportowych, bo przecież sport rzeźbi nie tylko ciało, lecz również charakter - także tych najmłodszych.

Powitanie Jesieni

Jesień jest bardzo dobrym czasem na obserwowanie zmian w przyrodzie i jej przygotowań do nadejścia zimy - opadające kolorowe liście i owoce drzew, gromadzenie przez zwierzęta zapasów na zimę, pojawienie się w lesie grzybów i odloty ptaków do ciepłych krajów. Dary jesieni - liście, kasztany, żołędzie czy suszone owoce, można wykorzystywać podczas gier i zabaw, a także zajęć plastycznych. Dnia 22.09. w przedszkolu "Akademia Rozwoju" obchodziliśmy dzień Powitania jesieni. Dzieci w piękny sposób pożegnały lato. Były jesienne gry, zabawy, a także wielkie poszukiwania oznak jesieni w przyrodzie. Dziękujemy wszystkim przedszkolakom za dzień pełen wrażeń i udanej zabawy :)

Dzień Przedszkolaka :)

18.09.2020 r. świętowaliśmy w "Akademii Rozwoju" Dzień Przedszkolaka. O poranku wszystkie grupy spotkały się i odśpiewały "Hymn Przedszkolaka". Były śpiewy i zabawy z chustą. Na zakończenie każdy Przedszkolak otrzymał milutkiego misia:) Przepiękne misie otrzymaliśmy z Biura Rzecznika Praw Dziecka, za co serdecznie dziękujemy. Po śniadaniu odbyły się zajęcia z sensoplastyki. Przeprowadziła je Pani Klaudia z Fabryki Urodzin. Oj działo się:) Dzieci dotykały, smakowały, mieszały różne produkty: makarony, ryż, galaretka i wiele innych:) No cóż, Dzień Przedszkolaka poczuliśmy wszystkimi zmysłami:) Korzystając z okazji życzymy wszystkim Przedszkolakom wszystkiego najlepszego, dużo zdrówka i uśmiechu od ucha do ucha:)

"Uliczne sygnały zna duży i mały":)

15.09.2020 r. Przedszkolaki z „Akademii Rozwoju” postanowiły pójść na spacer po okolicy. W tym tygodniu rozmawiamy o bezpieczeństwie. A jak wiadomo najlepiej poznawać zasady ruchu drogowego będąc jego uczestnikiem. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach podczas których rozmawiały o ruchu ulicznym, o obowiązujących zasadach na drodze, o pieszych i rowerzystach. Ubrani w kamizelki odblaskowe spacerując po okolicy spotkaliśmy „Agatkę”:) Kto z Was jest ciekawy o co chodzi zapytajcie dzieci:) Przy drodze stały różne znaki. Dzieci starały się nazywać ich kształty, kolory, a nawet próbowały nazwać znak. Po przyjściu do przedszkola dzieci otrzymały pakiet bezpiecznego przedszkolaka:) Pamiętajmy, że „uliczne sygnały zna duży i mały”:)

Dzień Kropki ;)

11.09.2020 r. obchodziliśmy w „Akademii Rozwoju” Dzień Kropki:) Celem naszej uroczystości było doskonalenie umiejętności twórczego myślenia, budowanie poczucia własnej wartości oraz pozytywnej samooceny, a także rozwijanie umiejętności wyrażania emocji, rozumienia pojęcia szacunku, przyjaźni i radości. Ten cudowny dzień była zapoczątkowany w 2003 r. Właśnie wtedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci pt. „The Dot” (czyli „Kropka”). W książce została opowiedziana historia małej Vashti. Nieśmiała dziewczynka, dzięki nauczycielce od plastyki, uwierzyła w swój talent, inspirując innych do świętowania Dnia Kropki:) Przedszkolaki także poznały Vashti. Jak okazało się podczas celebrowania tego święta z kropką można robić różne cuda:) Dzisiejsze kropkowe zmagania można nazwać – Kropeczkowy zawrót głowy:) Przedszkolaki przyodziały kropeczkowe ciuchy i kropeczkowo-buziaczkowe malowidła i ruszyły do wspólnej zabawy. Łapaliśmy latarkową kropeczkę, szukaliśmy kropeczkowych par, sprawdzaliśmy naszą szybkość podczas zabawy ze znikającą kropką, przenosiliśmy kropeczki za pomocą słomki, rzucaliśmy biedronkową kostką, poznaliśmy zwierzęta w kropki, no i zagraliśmy w grę Twister:) Na zakończenie wykonaliśmy przepiękne prace plastyczne – „Nie tylko biedroneczki są w kropeczki” oraz plakat – „Dzień Kropki obchodzimy i kropkowo się bawimy:) No cóż, chyba każdy z nas czuł się chociaż raz w życiu tak jak mała Vashti… Najważniejsze, abyśmy wierzyli we własne możliwości, a także, aby inni motywowali nas działania i mówili nam, że umiemy i potrafimy:)

18 komentarzy to “Galeria”

 • ewa pisze:

  Rodzice i dziadkowie serdecznie dziękują przedszkolakom, pani dyrektor i całemu gronu pedagogicznemu za przygotowanie JASEŁEK i dostarczenie nam wyjątkowych i bardzo wzruszających przeżyć.

 • ala pisze:

  Nawet nie będąc na przedstawieniu, nie

  trudno zauważyc, że Jasełka odniosły sukces.

  Dzieci pięknie ubrane i przygotowane.

  Pozdrawiam  🙂

 • Beata pisze:

  Aniołki rewelacja,a pierniczki przepyszne-szkoda,że tak mało,bo bardzo smakowało.

   

 • Ewa Latosińska pisze:

  Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów. Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, co właśnie mija.

 • Babcia Jola pisze:

  "Jeżeli dzieci nadają sens naszej egzystencji, to wnuki są jego potwierdzeniem".

  Serdecznie dziękuję przedszkolakom, Pani Dyrektor

  i całemu gronu pedagogicznemu za przygotowanie tak wspaniałego Dnia Babci i Dziadka.

  "Dzieci są czasem dobre, czasem złe…ale wnuki są zawsze nadzwyczajne".

 • ewa pisze:

  " Dziś w przedszkolu

  śmiech i tańce,

  Z wodzirejem mamy bal.

  Przyszły różne przebierańce

  z przystrojonych pięknie sal.

  Wszyscy razem już tańcują,

  paź z królową , z kotem mysz.

  W rytm muzyki podskakują,

  myszka Zuzia, pirat Igor.

  Żal nam będzie iść do domu,

  gdy zabawa skończy się.

  Wszystkim opowiemy wokół-

  że to był wspaniały dzień "

 • mama pisze:

  Dziękujemy za wspaniałą zabawę karnawałową;)

 • Chory Igorek z mamą pisze:

  Zazdrościmy Wam tak mile spędzonego czasu 😉

 • Ewa pisze:

  Wycieczka pełna atrakcji. Widać, że dzieci  aktywnie spędziły czas.

  „Śpiący autobus” hihihihihi

 • Igorek z mamą pisze:

  Zazwyczaj w przedszkolu gwar i śpiewanie,

  dzisiaj straszaków jest pożegnanie.

  O jakże trudno rozstać się z Wami,

  a już najbardziej żal naszej Pani.

  Lecz cóż poradzić czas wszystko zmienia,

  nam zostaną już tylko wspomnienia.

   Przedszkolak Igorek 😉

 • Ewa pisze:

  Jak miło widzieć znowu Igorka wśród dzieci z Akademii Rozwoju ;-).

 • Mama Darii pisze:

  Dni zajec otwartych bardzo bardzo Nam sie udaly:D  Serdeczne podziekowania dla Pani Agnieszki:) Buziaki:-* :-*

 • Mama Darii pisze:

  Dzieciaki przeurocze a osiołki…:)

  atrakcji niemało a widać ,że czasami brakuje sił:D

  super,po prostu super:)

 • mama Beata pisze:

  Jak co roku wspaniałe  wystąpienie jasełkowe naszych pociech.Wielki ukłon w kierunku cudownych Pań Agnieszki i Dorotki:))

 • szczogryn pisze:

   Dla Damianka to najwspanialszy bal karnawałowy pozdrawiamy

 • Dorota pisze:

  Wszystkie Przedszkolaki wyglądały bajecznie 🙂 Bal przebierańców z pewnością zalicza się do udanych!:)

  Pozdrawiam serdecznie:)

 • babcia Jola pisze:

  Bardzo ale to bardzo dziekuję za codzienne udostęnianie zdjęć.Dzięki Wam moge zobaczyć moją wnusie  za którą bardzo tęsknie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *