Spotkanie z pieskami:)

25.06.2021 r. odbyło się spotkanie z Panem Bogdanem i Panią Anią, którzy tego dnia przeprowadzili dla Przedszkolaków zajęcia z dogoterapii (zajęcia z pieskiem). Dogoterapia to metoda terapeutyczna, wspomagająca rozwój ruchowy i umysłowy dziecka poprzez bezpośredni kontakt ze zwierzętami (w tym przypadku psem lub psami). Celem zajęć dogoterapeutycznych jest zniwelowanie blokady lęków przed zwierzętami oraz ludźmi, wyciszenie zachowań agresywnych, orientowanie się w schemacie ciała. Podczas zabawy z psem, wzmacniana jest u dziecka opiekuńczość oraz poczucie odpowiedzialności. Uczy się ono panować nad własnymi emocjami, a jednocześnie jest intensywnie stymulowane i psychicznie pobudzane przez kontakt z psem. Musimy przyznać, że Przedszkolakom bardzo podobały się zajęcia z pieskiem rasy Siberian Husky, który w nagrodę za pouczające spotkania otrzymał od dzieci psie smakołyki:) Na zakończenie naszego spotkania każdy otrzymał przepiękny wiatraczek z pieskim. Bawiąc się nim z pewnością powspominamy dzisiejsze spotkanie. Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas:)