Dzień Ptaków

11.10.2021 r. w „Akademii Rozwoju” odbył się Dzień Ptaków. Celem naszej uroczystości była integracja społeczności przedszkolnej, rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych oraz poszerzenie i utrwalenie wiadomości dotyczących wybranych gatunków ptaków. Jak okazało się nasze Przedszkolaki mają bogatą wiedzę na temat ptaków, wiedzą jakie odgłosy wydają oraz które odlatują od nas w dalekie strony:) Tego dnia odbył się również konkurs na najpiękniejszy ptasi strój. Dzieci zaprezentowały swoje stroje w ptasim pokazie mody, a następnie jury przyznało nagrody nie tylko laureatom, ale wszystkim, którzy wzięli udział w tym konkursie:) I tak I miejsce zdobył Oluś z gr. III, II miejsce zdobył Kacperek z gr. II, a III miejsce zdobył Wiktorek z gr. I:) Na zakończenie Dnia Ptaków wszystkie dzieci otrzymały pakiety na temat ptaków oraz przepiękne przypinki. Wszystkie materiały otrzymaliśmy od OTOP-u  czyli Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, za co serdecznie dziękujemy. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym ptasim konkursie i gratulujemy niezwykłej kreatywności:)